joomla templates top joomla templates template joomla

Twórcza i atrakcyjna propozycja

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Podczas wakacji letnich w dniach 28-31 lipca w bibliotece w Nicwałdzie było gwarno i wesoło. Na codziennych zajęciach dla tych dzieci, które chciały kreatywnie, a przy tym radośnie spędzić czas organizowane były zabawy. Uczestnicy rywalizowali między innymi w grach w warcaby, chińczyka oraz układaniu puzzli.

Wadowice i okolice - wycieczka WTZ

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Pod koniec czerwca uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie wraz z opiekunami i kilkoma osobami zaprzyjaźnionymi pojechali na 5 - dniową wycieczkę na południe Polski.

Zaginiony świat robótek ręcznych

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Gruta gmina

W styczniu 2015r. zawiązała się grupa nieformalna, która we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Ostrowite Golubskie napisała projekt "Zaginiony świat robótek ręcznych". Pomysł zyskał uznanie i zdobył dofinansowanie w ramach projektu "Inicjuj z FIO", który jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. 

Majówka przy grillu

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta

W środku tygodnia, bo środa to śpiewanie Złotego Wieku w GCK, na majowej koleżeńskiej biesiadzie spotkali się członkowie naszego zespołu wokalnego i goście „po fachu” z Harmonii z Radzynia Chełmińskiego.

Nowe schody kościoła

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Dzięki sołectwom z Annowa, Gruty, Mełna Cukrowni, Orla oraz oczywiście środkom parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grucie, zburzone zostały stare i wybudowane nowe schody przy kościele. Prace „nadzorował” ksiądz kanonik Henryk Szczodrowski. Proboszcz, który również pomagał przy nowej inwestycji, za naszym pośrednictwem przekazuje wszystkim darczyńcom i pracownikom staropolskie Bóg zapłać. 

Projekt „Umiem pływać”

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Jak co roku uczniowie klas III ze Szkół Podstawowych z Nicwałdu, Słupa, Plemiąt, Boguszewa i Dąbrówki Królewskiej uczestniczyli w projekcie nauki pływania. Dzieci zorganizowane miały 20 godzin zajęć na pływalni w Grudziądzu, wyjazdy organizowane były raz w tygodniu.

Calineczka w Plemiętach

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

W niedzielę w SP w Plemiętach nastąpił finał projektu Z teatrzyku szkolnego do Teatru Wielkiego. Dzieci z tej szkoły wystawiły Calineczkę, piękną baśń Ch. Andersena. 

Pierwsze szkolenie nowo powołanej Rady

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

19 maja o godz. 9 w Gminnym Centrum Kultury rozpoczęło się pierwsze szkolenie Rady, prowadził je trener Rafał Jaworski z Poznania, a tematem były zagadnienie dotyczące 

Czy świetlica może uczyć kreatywności?

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta

W Szkole Podstawowej w Boguszewie realizowany jest projekt „Kreatywna Świetlica Szkolna”. Grant sfinansowany jest w ramach dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Głównymi odbiorcami są dzieci z klas 0-3.