joomla templates top joomla templates template joomla

Święto stróżów prawa

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

24 lipca to Święto Policji. Z tej okazji w grudziądzkim ratuszu odbyła się uroczystość połączona z wręczeniem medali za długoletnią służbę, a ponad 80 funkcjonariuszy awansowano na wyższe stopnie, jedenastu natomiast otrzymało nagrody inspektora Krzysztofa Zgłobickiego, komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. 

Bawili się w deszczu i słońcu

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grucie wraz z lokalnymi organizacjami pozarządowymi zorganizowali 12 lipca trzeci piknik Razem na trzeźwo. W obecności wójt Haliny Kowalkowskiej pomysłodawcy oferowali szereg najróżniejszych atrakcji, od przeciągania liny po popisy ciężarowców z klubu HORYZONT prowadzonego przez Zenona Osucha. 

Mełno-ZZD na wakacjach w Stegnie

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

11 lipca sołtys i radna wsi Mełno-ZZD Małgorzata Taranowicz zorganizowała rodzinny wyjazd dla mieszkańców Mełna nad morze do Stegny. W wycieczce udział wzięło łącznie 50 osób, dzieci, młodzież i osoby starsze.

Gruta – Łukta: rozwijanie współpracy

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Bez wątpienia dzień 3 lipca przejdzie do małej historii gmin Gruta i Łukta. Tego dnia do partnerskiej wsi w woj. warmińsko-mazurskim zjechało 50 osób z naszej małej ojczyzny, na czele z wójt Haliną Kowalkowską.

Szkolenie dotyczące pisania projektów unijnych

gruta.pl/ włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

We wtorek 1 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Grucie rozpoczęło się dwudniowe szkolenie związane z pisaniem projektów unijnych, a w dalszym etapie z pozyskiwaniem pieniędzy na realizację lokalnych inicjatyw i pomysłów. Prowadzi je Mirosława Tomasik – prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica. 

Koniec roku szkolnego

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Dniu zamykającym rok szkolny zawsze towarzyszą chwile radości, wzruszenia, nagrody, wyróżnienia, podziękowania, kwiaty i życzenia szczęśliwych, spokojnych, udanych wakacji. Tak też było w piątek 27 czerwca w Zespole Szkół w Grucie. 

Lekcja przyrody w SP Słup

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

30 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Koła Łowieckiego nr 31 „Pracowników Nauki w Warszawie”: prezes Hannę Kozieja-Maleńczyk, Bartłomieja Piotrowskiego, Stanisława Tarkowskiego i leśniczego ze Słupa pana Tomasza Zielaskiewicza.

Wakacyjne, ambitne zajęcia w gminie

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Pierwsze spotkanie z dziećmi instruktorek Gminnego Centrum Kultury miało miejsce w Nicwałdzie, właśnie tu jako pierwsze zaplanowano wakacyjne zajęcia świetlicowo-plenerowe. W ciągu tygodnia świetlicę odwiedziło ponad 70 dzieci! Z kolei w Annowie 

Brawo Nicwałd!

gruta.pl/ włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Coroczny sołecki festyn w Nicwałdzie ma swój urok i to nie tylko krajobrazowy (plac, w którym odbywa się impreza porastają piękne, rozłożyste drzewa), ale także (a może przede wszystkim) stricte ludzki, czyli społeczny. 

Pogłębiali wiedzę o projektach

gruta.pl/ włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Środa 2 lipca w Gminnym Centrum Kultury to drugi dzień szkolenia w materii pisania projektów unijnych. Zajęcia prowadziła Mirosława Tomasik, prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica.

Salno umie się bawić!

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

W sobotę 28 czerwca w Salnie odbył się festyn „Witaj lato” zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Salno i sołectwo. Pomagała też Elżbieta Polakowska-Lesińska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Grucie. 

Sala Edukacji Ekologicznej w Słupie

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Piątek 13 maja był szczególnym dniem w życiu Szkoły Podstawowej w Słupie, przed południem dokonano otwarcia Sali Edukacji Ekologicznej. W uroczystości udział wzięli Marszałek Urzędu Marszałkowskiego Piotr Całbecki oraz wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober. 

Rajdy rowerowe: Twierdza Grudziądz i Kociewskie klimaty

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

„Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną” to program, do którego przystąpił Zespół Szkół w Grucie. Głównym jego celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów, między innymi poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia oraz stałej aktywności ruchowej.