joomla templates top joomla templates template joomla

Nordic walking i kręgle

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

40 osób wybrało się 6 maja ze Stowarzyszeniem „Uśmiech” do Grudziądza. To już trzecia, rok po roku, taka wycieczka, tym razem w ramach projektu „Ruszaj się, bo zardzewiejesz”.

Przeczytać, żeby czytać…

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Sprawdzone jest od lat, że bakcylem czytania można się zarazić wtedy, gdy zainteresuje nas pierwsza przeczytana książka. Czytanie to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka, ponieważ każda lektura wnosi coś w nasze życie, poszerza nasze horyzonty intelektualne, kształci i uwrażliwia.

Bieg im. B. Malinowskiego

http://sport.gruta.pl/ włącz . Opublikowano w Gruta sport

21.09.2013r. uczniowie Zespołu Szkół w Grucie wzięli udział w XXXII Biegu im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. 

Działki barwne i pachnące

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Pamiętajcie o ogrodach Przecież stamtąd przyszliście W żar epoki użyczą wam chłodu Tylko drzewa, tylko liście… (Fragment wiersza Jonasza Kofty.)

Realizacja Modułów szkoleniowych

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Realizacja Modułów szkoleniowych w ramach projektu „Dobre klimaty dla współpracy NGO i JST w Gminach Płużnica i Gruta”Przez okres trzech miesięcy (luty, marzec, kwiecień) tego roku, w trzydniowych panelach uczestniczyło w szkoleniach 20 osób z naszej gminy (5 osób przedstawicieli samorządu lokalnego i 15 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na naszym terenie), które odbywały się w ramach projektu „Dobre klimaty dla współpracy NGO i JST 

Zajęcia fotograficzne

kulturalnie.gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Od maja w GCK trwają zajęcia Koła Fotograficznego prowadzonego przez Lesława Domowicza z Pokrzywna, profesjonalistę, autora świetnych zdjęć zamieszczonych w kilku albumach.

Filmowa sobota z biblioteką

kulturalnie.gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Kolejny wyjazd do kina Helios w Grudziądzu zorganizowała Anna Fabrykiewicz, prowadząca punkt biblioteczny w Okoninie.

Zespół TiM i Dorota Berent

/kulturalnie.gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Zespół TiM i Dorota Berent, czyli Doris, przynoszą coraz więcej splendoru nie tylko sobie, ale także naszej gminie i Gminnemu Centrum Kultury. 

Koncert w szczególnym historycznym dniu

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

27 kwietnia 2014 roku to szczególny dzień w historii polskiego kościoła. Podczas mszy kanonizacyjnej Papież Franciszek, w obecności swego poprzednika Benedykta XVI, ogłosił świętymi Jana XXIII i Jana Pawła II.

Wczoraj obchodziliśmy ...

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Biegi Przełajowe

sport.gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta sport

W Grucie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wzięło w nich udział 53 dzieci ze szkół podstawowych oraz 61 uczniów z gimnazjum. 

Popularność TiM i Doris rozprzestrzenia się…

kulturalnie.gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Zespół TiM i Dorota Berent, czyli Doris, przynoszą coraz więcej splendoru nie tylko sobie, ale także naszej gminie i Gminnemu Centrum Kultury. Niedawno Doris, wspierana przez Aleksandrę Kanios i Cezarego Szytniewskiego, wystąpiła na Dniach Grudziądza (jej recital otwierał wieczór, podczas którego wystąpiły takie gwiazdy jak: Banda i Wanda oraz Oceana Mahlmann, niemiecka wokalistka).