joomla templates top joomla templates template joomla

Odtworzony zostanie Posterunek Policji w Grucie. Wójt i Szef kujawsko-pomorskiej Policji podpisali list intencyjny w tej sprawie

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Gruta gmina

W Grucie podpisano ważną deklarację. Szef kujawsko-pomorskiej Policji i Wójt Gminy podpisali List Intencyjny. Odtworzony zostanie Posterunek Policji w Grucie. To będzie dziesiąty przywrócony posterunek. W uroczystości uczestniczyła poseł Joanna Borowiak.
 
 
Inspektor Paweł Spychała Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy i Pan Waldemar Kurkowski Wójt Gminy Gruta podpisali List Intencyjny. 
 
Na jego podstawie wyrazili wolę współpracy przy realizacji przedsięwzięcia polegającego na odtworzeniu Posterunku Policji w Grucie, zlikwidowanego w roku 2013.
 
 
Sygnatariusze listu, mając na uwadze bezpieczeństwo, a przede wszystkim oczekiwania mieszkańców, zdecydowali, że Gmina Gruta przygotuje pomieszczenia przeznaczone na siedzibę posterunku, natomiast z budżetu policji sfinansowane będzie wyposażenie obiektu. Oczywistym jest także zorganizowanie obsady posterunku w liczbie nie mniejszej niż pięciu policjantów.