joomla templates top joomla templates template joomla

OSP Gruta otrzymała nowoczesny wóz bojowy, który odpowiada dzisiejszym standardom ratowniczym

info: PSP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Gruta gmina

 
W piątek 15 grudnia 2017 r. nastąpiło uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego dla druhów z OSP Gruta. 
 
Ceremonia przekazania rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP odprawioną przez księdza kanonika Henryka Szczodrowskiego  i wikarego Kamila Pańkowiec. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do remizy gdzie na placu nastąpiła uroczysta zbiórka, podczas której pojazd został poświęcony, a kluczyki do niego przekazane druhom. 
 
 
 
Przekazania dokonali: Wójt Gminy Gruta - Halina Kowalkowska, Przewodniczący Rady Gminy - Piotr Szynkowski i Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla członków OSP i wszystkich zaproszonych gości.
 
 
Pojazd ten jest uzupełnieniem potencjału bojowego jednostki po tym jak 4 września 2015 r. w drodze do zdarzenia kolizji uległ Jelcz GCBA 6/32. Dzięki zdeterminowaniu druhów władze samorządowe z panią Wójt Haliną Kowalkowską i Radą Gminy Gruta na czele zapewniły środki finansowe na pozyskanie tego pojazdu. 700 tys. PLN wyłożyła gmina pozostałe 350 tys. PLN to dotacja z MSWiA. 
 
Dzięki temu OSP Gruta pozyskała nowoczesny ciężki samochód gaśniczy, który odpowiada dzisiejszym standardom ratowniczym. Nowy wóz bojowy GCBA 5/32 SCANIA P410 jest dużym wzmocnieniem sił KSRG w powiecie grudziądzkim ponieważ OSP w Grucie jest prężną jednostką, uczestniczącą w wielu interwencjach – często samodzielnie.
 
Druhom, władzom samorządowym jak również mieszkańcom gratulujemy zakupu nowoczesnego pojazdu oraz życzymy by jak najwięcej wyjazdów dotyczyło ćwiczeń i manewrów, a jak najmniej poważnych akcji.