joomla templates top joomla templates template joomla

Gruta – Łukta: rozwijanie współpracy

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Bez wątpienia dzień 3 lipca przejdzie do małej historii gmin Gruta i Łukta. Tego dnia do partnerskiej wsi w woj. warmińsko-mazurskim zjechało 50 osób z naszej małej ojczyzny, na czele z wójt Haliną Kowalkowską. Oprócz niej byli jeszcze dyr. GCK Hanna Szumotalska, prezes Stowarzyszenia „Uśmiech” Barbara Małgorzewicz, kierownik WTZ Sylwia Jaszewska, kierownik biblioteki Elżbieta Polakowska-Lesińska i oczywiście uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz zespół wokalny Złoty Wiek.

Do wyjazdu doszło dzięki realizacji projektu napisanego przez prezes Stowarzyszenia „Uśmiech”. W Łukcie byliśmy około godz. 9, a opuściliśmy ziemię mazurską po osiemnastej. Był to dzień nie tylko słoneczny i ciepły, ale przede wszystkim obfitujący w szereg ciekawych wydarzeń, zarówno na linii samorządowej, jak i kulturalnej. Nie zabrakło przemówienia wójta Łukty, a także bukietu kwiatów dla pani H. Kowalkowskiej.

Dyrektor GCK odczytała list, w którym podkreśliła ważność kontaktów między gminami, które oby jak najlepiej przyczyniały się do współpracy kulturalnej. Powitali nas wójt Jan Leonowicz i dyr. Gminnego Domu Kultury Stanisław Poluszczyk. Obecna była także Wanda Łaszkowska, prezes Fundacji Rozwoju Regionu Łukta.

Na scenie w GOK-u wystąpił Złoty Wiek, a także – z kabaretem – uczestnicy WTZ. Łukta, to występ 8-letniego skrzypka, 7-letniej gitarzystki, duetu dziewczęcego (wykonał hymn Łukty), Klaudia i Halina Raginiak oraz Louis Sicilliano z Włoch (śpiewał, grał na duduk i buzuki).

Było zwiedzanie okolicy mazurskiej wsi, odwiedziny w szkole i świetlicy oraz kościele. Na koniec leśniczy Bogda Milewski oprowadził wszystkich po lesie, gdzie rośnie unikalna sosna taborska. Były souvenir y od WZT dla wójta Łukty. Wójtowie zadeklarowali dalszą współpracę.