joomla templates top joomla templates template joomla

Tęcza od Gruty do Łasina

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Wyjątkowo starannie i z fantazją nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. K. Jagiellończyka w Łasinie przygotowali spotkanie ze Stanisławem Raginiakiem, a właściwie z jego najnowszą książką Tęcza nad Grutą.

Autor nie spodziewał się, że w bibliotece tej placówki jest aż dziesięć jego tomików poezji i oczywiście wspomniana proza. Na spotkaniu, które trwało ponad dwie godziny, oprócz dyrektor szkoły Bernadety Klonowskiej, pedagogów i uczniów kilku klas, obecni byli również burmistrz miasta Rafał Kobylski i przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Klonowski. Zaczęło się od przeczytania przez Mirelę Gajdę kilkudziesięciu zdań profesora Zbigniewa Chojnowskiego o twórczości pracownika GCK w Grucie.

Później Mirela i Victoria zaprezentowały kilka wierszy z włoskiego tomiku Raginiaka Poesie. Następnie gość mówił głównie o Tęczy nad Grutą. Okazuje się, że – jak zauważył pan K. Klonowski – o tej książce słychać już nawet w Łasinie.

Kilka egzemplarzy pozostało w Łasinie, jedną z książek kupił burmistrz, zapewniając autora, iż postara się jak najszybciej zapoznać z jej treścią. Organizatorka spotkania Iwona Młodzianowska podsumowując spotkanie powiedziała, że było ono ważne zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Przy okazji przedstawiciele łasińskiej władzy prosili autora o przekazanie pozdrowień naszej pani wójt i mieszkańcom.