joomla templates top joomla templates template joomla

Agata Średzińska i złoto

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta sport

Jest uczennicą ostatniej klasy gimnazjum w Grucie i od trzech lat trenuje kolarstwo. Do uprawiania tej dyscypliny namówiła ją nauczycielka Anna Kalinowska. – Dziewczyna ma dynamit w nogach – mówi trener Aleksander Zadykowicz, który nie ukrywa satysfakcji z jej ostatniego wyniku 4 października i dodaje, że wcześniej, w lipcu Agata – w kategorii juniorek młodszych – sięgnęła po wicemistrzostwo Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie.

– Nawet nie pomyślałabym kilka miesięcy temu, że stanę z koleżankami na najwyższym podium w Godziszach Wielkich koło Kalisza, że sięgniemy po złoto – dzieli się refleksją ambitna dziewczyna. – Wyścig był trudny, przejechać musiałyśmy 30 kilometrów na czas, były wzniesienia, wiatr i chwile... zwątpienia, jednak trener wierzył w nas, zachęcał do wysiłku. Pedałowałyśmy średnio 47 kilometrów na godzinę. Nasza czteroosobowa drużyna pokonała osiem innych, drugą wyprzedziłyśmy o osiem sekund.

Dodajmy, że gimnazjalistka z Gruty jechała w barwach Stali Grudziądz, której trenerem jest – notabene wychowanek A. Zadykowicza – Waldemar Chyliński. Agacie serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że sławi naszą gminę.

Przy okazji wyczynu Średzińskiej należy wspomnieć o Magdalenie Rząca, też z naszej gminy, uczennicy technikum budowlanego w Grudziądzu, na tych samych zawodach sięgnęła po wicemistrzostwo Polski w wyścigu juniorek. Brawa należą się również drużynie chłopców, zajęli oni 6 miejsce na 20 drużyn. Brawo nasze kolarki i nasi kolarze! Brawo trenerzy!