joomla templates top joomla templates template joomla

Oliwia Średzińska mistrzynią Polski!

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta sport

Oliwia ma 14 lat, mieszka w Grucie, uczy się w tutejszym Zespole Szkół. Od kilku lat jest zawodniczką LKS HORYZONT i z sezonu na sezon osiąga coraz lepsze wyniki. Trenuje ją Zenon Osuch. W dniach 8-11 października na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15. w Burzeninie koło Sieradza Średzińska sięgnęła po złoty medal, uzyskując w dwuboju 144 kg (rwanie 65, podrzut 79) i pokonując dziewięć rywalek.

– Wyniki osiągnięte przez Oliwię nie były granicami jej możliwości, dziewczyna w rwaniu osiągnęła już 69 kg, a w podrzucie 80 – informuje Z. Osuch. – Najważniejsze jednak jest to, że w Burzeninie udało się jej pokonać konkurentki. Bardzo się cieszę z osiągnięcia Oliwii, to pierwsze jej złoto w zawodach takiej rangi. W nagrodę otrzymała rower i kilka innych souvenirów.

Dodajmy, że zgodnie ze sportową tradycją złoty medal wręczono też trenerowi. Poprosiliśmy Oliwię o krótką refleksję. – Jestem bardzo zadowolona. Dziękuję trenerowi za jego pracę ze mną. Cieszę się, że na zawodach był mój tato. Gdy tylko trochę ochłonęłam, zadzwoniłam do mamy i podzieliłam się swoją radością. PS Na zdjęciu Oliwia prezentuje trzy medale: brąz w rwaniu, złoto w podrzucie i główny, dwubój.