joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca vw golfa w szpitalu po nocnym wypadku w Boguszewie

T.N/eSerwis.info: włącz . Opublikowano w Gruta gmina

Kierowca wypadku jaki miał miejsce w niedzielny wieczór w gminie Gruta znalazł się w szpitalu. W Boguszewie w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do wypadku z udziałem kierowcy vw golfa, który najwyraźniej nie wyrobił i wpadł samochodem do przydrożnego rowu. Przyczyny wypadku nie są znane.

Pomyliły mu się strony jezdni. Był tak pijany, że poczuł się jak na "Wyspach" z lewostronnym ruchem

info: Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Gruta gmina

Policjanci Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim zatrzymali pijanego kierowcę. 53 letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego jechał samochodem lewą stroną jezdni. Okazało się, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Wczoraj (20.07.2016r) w miejscowości Gruta policjanci Posterunku Policji z Radzynia Chełmińskiego zauważyli samochód osobowy, poruszający się... lewą stroną jezdni. 

Zwiedzanie Sali Edukacji Ekologicznej

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

7 października uczniowie klas drugich i trzeciej Zespołu Szkół w Grucie udali się na wycieczkę do lasu w Słupskim Młynie, leśniczy Tomasz Zielaskiewicz w bardzo ciekawy sposób opowiedział im o roślinności i zwierzętach Doliny Osy. 

Rycerze w Nicwałdzie

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

7 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Nicwałdzie mieli okazję obejrzeć pokaz historyczny w wykonaniu Grupy Artystycznej „Rekonstrukto" z Lublina pt ."Życie i kultura w średniowieczu". 

Odsłonięcie pomnika pomordowanych w Grucie

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

15 października 1939 r. członkowie zbrodniczej organizacji niemieckiej „Volksdeutscher Selbstschutz” (Samoobrona Niemców Etnicznych) doprowadzili na skraj skarpy w lesie w Słupskim Młynie, w odludnym terenie, grupę 40 Polaków i dokonali masowej egzekucji. 

Niewiele pozostało ze spalonego auta. Nie żyje 22-letni kierowca

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: Straż Pożarna, Grudziądz włącz . Opublikowano w Gruta gmina

Śmierć kierowcy w wypadku w Mełnie koło Gruty. Kierowca nie żyje, nie wiele pozostało z auta, które spłonęło w wypadku po uderzeniu w przydrożne drzewo.

Spotkanie z kandydatką na posła Marzenną Drab zorganizowane przez Stowarzyszenie Mieszkańców Mełna "INTEGRACJA"

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Gruta gmina

W Mełnie odbyło się Spotkanie z kandydatką na posła Marzenną Drab zorganizowane przez Stowarzyszenie Mieszkańców Mełna "INTEGRACJA". Spotkanie dotyczyło programu Prawa i Sprawiedliwości jednak mieszkańców najbardziej interesowały sprawy dotyczące bezpośrednio ich najbliższego otoczenia w tym plany likwidacji Szkoły Podstawowej w Plemiętach. 

 

Tęcza od Gruty do Łasina

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Wyjątkowo starannie i z fantazją nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. K. Jagiellończyka w Łasinie przygotowali spotkanie ze Stanisławem Raginiakiem, a właściwie z jego najnowszą książką Tęcza nad Grutą. Autor nie spodziewał się, że w bibliotece tej placówki jest aż dziesięć jego tomików poezji i oczywiście wspomniana proza.

Oliwia Średzińska mistrzynią Polski!

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta sport

Oliwia ma 14 lat, mieszka w Grucie, uczy się w tutejszym Zespole Szkół. Od kilku lat jest zawodniczką LKS HORYZONT i z sezonu na sezon osiąga coraz lepsze wyniki. Trenuje ją Zenon Osuch.