joomla templates top joomla templates template joomla

Tablety, biblioteki i Tydzień z Internetem

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta

W dniach 23-27 marca w bibliotekach w gminie Gruta realizowane były zajęcia w ramach cyklicznej ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem. Brały w nich udział organizacje oferujące publiczny dostęp do komputerów i Internetu oraz na co dzień pokazujące różnorodne możliwości wykorzystania Internetu i zastosowania nowych technologii.W tym roku w Polsce w akcji Tydzień z Internetem 2015 udział wzięło 306 instytucji. 

Myśl przewodnia nawiązywała do tematyki inicjatyw Komisji Europejskiej podejmowanych na rzecz zdobywania i rozwijania umiejętności cyfrowych potrzebnych ludziom w nowoczesnym świecie. Tegoroczna akcja realizowana była przy pomocy nowo pozyskanych tabletów i nosiła tytuł – Selfuj się kto może. Uczestnicy to: osoby z niepełnosprawnością, dzieci (w tym przedszkolaki) i młodzież z Okonina. Innowacyjne zajęcia z tabletami okazały się bardzo ciekawe i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Bawiliśmy się w gry, tworzyliśmy muzykę, wirtualnie zwiedzaliśmy Rzym i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, a na koniec każda grupa wykonała swoje selfie (zdjęcie robione sobie samemu) i dokonała obróbki w programie PicsArt. Było to niezmiernie kreatywne zajęcie i wzbudziło największe emocje. Dla wielu osób był to pierwszy kontakt z tabletami, ale dla wszystkich niezmiernie interesujący i twórczy. Spotkania i zajęcia z tabletami będą się odbywać we wszystkich bibliotekach w gminie według zapotrzebowania, a zawsze korzystać z nich można w bibliotece w Okoninie. Serdecznie zapraszamy!