joomla templates top joomla templates template joomla

Czy świetlica może uczyć kreatywności?

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta

W Szkole Podstawowej w Boguszewie realizowany jest projekt „Kreatywna Świetlica Szkolna”. Grant sfinansowany jest w ramach dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Głównymi odbiorcami są dzieci z klas 0-3. „Kreatywna Świetlica Szkolna” ma rozwijać pasje uczniów korzystających z opieki świetlicowej.

W projekcie uczestniczy 30 uczniów klas młodszych, których wspólną pasją jest poznawanie nowych technik plastycznych i innych form aktywności poznawczych. W ramach zajęć dzieci uczą się m.in. technik malowania na szkle, zdobienia przedmiotów techniką – decoupage, tworzenia kwiatów z bibuły – papieroplastyka. Odbywają także zajęcia matematyczno-przyrodnicze oraz muzyczno-ruchowe. Liderem projektu jest nauczycielka Marta Jaworska.

Inni pedagodzy – Hanna Pęksa, Dorota Banaszkiewicz, Mariola Franek i Izabela Zdziarska oraz pozostałe osoby biorące udział w projekcie – głównie rodzice – pracują na zasadzie wolontariatu. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie stymulował dzieci do dalszych działań, także po zakończeniu jego realizacji. Wszystkim uczestnikom życzymy wielu fascynacji i inspirujących doznań!