joomla templates top joomla templates template joomla

Brawo Nicwałd!

gruta.pl/ włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

Coroczny sołecki festyn w Nicwałdzie ma swój urok i to nie tylko krajobrazowy (plac, w którym odbywa się impreza porastają piękne, rozłożyste drzewa), ale także (a może przede wszystkim) stricte ludzki, czyli społeczny. Każdy, kto przychodzi na zabawę, czuje się tu znakomicie. Zasługa to przede wszystkim pań z sołectwa i działającego tu Stowarzyszenia „Koło Gospodyń Wiejskich Nicwałd”.

Jasne, wszystko odbywa się pod batutą sołtysa i radnego Kazimierza Suszka i szefowej stowarzyszenia Gabrieli Rajnik. Festyn to przede wszystkim relaks, zabawy dla dzieci, a taneczna dla dorosłych. Wcześniej jednak najlepsze pozdrowienia wszystkim przekazała obecna w Nicwałdzie wójt Kowalkowska, która nie zapomniała o dzieciach i życzyła im jak najlepszych i bezpiecznych wakacji.

Nauczycielka Barbara Fiszer zorganizowała prezentację o Henryku Sienkiewiczu (obchodzimy rok pisarza). Wstęp, odnoście autora trylogii, zaraz po sołeckim expose wygłosił K. Suszek. Mariola Miąsko przygotowała konkurs o H. Sienkiewiczu. Najwięcej wiedział Arkadiusz Trzepanek. Panie Irena Czarnota, Halina Szymajda i Gabriela Rajnik czytały fragmenty książek pisarza. Dziećmi i przeznaczonymi dla nich zabawami sportowymi zajął się Mariusz Kurkus. Wszystkiemu bacznym okiem przyglądała się dyrektor Aleksandra Materka.