joomla templates top joomla templates template joomla

Koncert w szczególnym historycznym dniu

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta kulturalne

27 kwietnia 2014 roku to szczególny dzień w historii polskiego kościoła. Podczas mszy kanonizacyjnej Papież Franciszek, w obecności swego poprzednika Benedykta XVI, ogłosił świętymi Jana XXIII i Jana Pawła II. W wyjątkową – nie tylko dla katolików – niedzielę w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grucie odbył się koncert poświecony świętemu już Papieżowi Janowi Pawłowi II. Wystąpił zespół PÓŁnaPÓŁ działający przy Gminnym Centrum Kultury.

Licznie zebrani wierni przez ponad godzinę słuchali piosenek religijnych, w tym tak lubianą przez naszego Papieża Barkę. W epilogu koncertu głos zabrał ksiądz proboszcz Henryk Szczodrowski. Podziękował młodzieży za występ i prosił świętego Jana Pawła II, aby pobłogosławił zespół.

Wokalistki i ich szef Krzysztof Janikowski usłyszeli też słowa podziękowania od Hanny Szumotalskiej z Gminnego Centrum Kultury. Były gromkie brawa dla wokalistów. Słowa podziękowania należą się też Jurkowi Strużynie za pokaz multimedialny i obsługę techniczną.