joomla templates top joomla templates template joomla

Ciężary - Mamy Pierwszą Ligę

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

4 października 2014 roku to bardzo ważny dzień w historii Klubu HORYZONT z Mełna. Nasi drugoligowi siłacze w Łukowie (lubelskie) podczas Drużynowych Mistrzostw Polski zajęli drugie miejsce, co dało im awans do pierwszej ligi krajowej! Brawo! Gratulujemy! I od razu podkreślmy, że HORYZONT jest jedynym WIEJSKIM klubem w Polsce, który jest wśród najlepszych. 

– Dawid Dondalewski, Paweł Fabrykiewicz, Paweł Janowicz, Paweł Dobrzański oraz Filip i Bartłomiej Osuchowie to skład naszej drużyny – jednym tchem wyrzuca z siebie trener Zenon Osuch, który nie kryje radości z awansu. Przypomina jednocześnie, że HORYZONT siedem lat temu był już w pierwszej lidze, ale z kilku powodów nie dał rady się w niej utrzymać.

– Przez kilka lat kompletowałem zespół, ambitnie trenowaliśmy (średnio jedenaście razy w tygodniu – przyp. S. R.) i wreszcie udało się! Mamy ogromną satysfakcję. Dzięki naszym zawodnikom o Grucie słychać nie tylko w świadku ciężarowców. Nasz awans to reklama dla nas i całej społeczności gminnej. Korzystając z okazji dziękuję pani wójt Halinie Kowalkowskiej za wszelką pomoc, jakiej nam udziela. Wdzięczny jestem również panu Henrykowi Szramowi, prezesowi zarządu spółki TARA oraz Janowi Kubickiemu.

Naturalnie, największe podziękowania kieruję pod adresem ambitnych i pracowitych zawodników. Tajemnicą poliszynela jest, że osiągnięcia ciężarowców są wypadkową determinacji Zenona Osucha, który nie patrząc na najróżniejsze przeciwności realizuje trenerskie plany. Umie i potrafi pracować z młodymi zawodnikami, może dlatego, że lata temu sam jako 16-latek stanął przed sztangą, podniósł ją... Trenerowi należą się słowa uznania za wszystko, co osiąga KLUB HORYZONT z Mełna.

Szanowni Czytelnicy, jeśli uświadomimy sobie, że w Polsce jest 1556 gmin wiejskich, to sukces siłaczy z naszej małej ojczyzny musi robić wrażenie. PS Nawet jeśli tylko w części polskich wsi są kluby ciężarowców, nie zmienia to faktu, że mamy powody do satysfakcji. Poniżej prezentujemy tabelę z zawodów w Łukowie.

TABELA DMP II LIGI W SEZONIE 2014: M-ce Klub RAZEM 1 ŁKS Orlęta Łuków 5058,5 2 UKS Horyzont Mełno 4832,1 3 UKS Talent Wrocław 4662,0 4 LKS Budowlani SGB Nowy Tomyśl 4616,2 5 MAKS Tytan Oława 4579,9 6 CWSPC Zawisza II Bydgoszcz 4493,5 7 KS Raszyn 4004,7 8 UKS Zielona Góra 3934,9 9 UKS Rzemieślnik Malbork 3180,4 10 LKS Znicz Biłgoraj 2584,1 11 SSA Legia 1926 Warszawa 2563,2 12 MSS Gryf Sanok 2376,5