joomla templates top joomla templates template joomla

Działki barwne i pachnące

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Pamiętajcie o ogrodach Przecież stamtąd przyszliście W żar epoki użyczą wam chłodu Tylko drzewa, tylko liście… (Fragment wiersza Jonasza Kofty.) Na działkach nastąpiło wielkie poruszenie. Wyjątkowo przychylna, sprzyjająca aura sprawiła, że ich właściciele zakasali rękawy i szybciej niż w poprzednich latach rozpoczęli sezon. Prace ruszyły pełną parą. 

Rozkwitające kwiaty (żonkile, narcyzy, tulipany), a także krzewy (migdałowce i forsycje) oraz drzewka owocowe (czereśnie, wiśnie i jabłonie), wszystko to pomalowało świat, uczyniło go wyjątkowo pięknym. Redakcję odwiedził Wiesław Podsiadły, prezes Stowarzyszenie Zwykłe Działkowców-Dzierżawców „REKREACJA” w Mełnie.

To dzięki naszemu gościowi możemy zaprezentować kilka wykonanych przez niego zdjęć. Od prezesa dowiedzieliśmy się też, że w tym roku pierwszy raz harcerze z 21. Drużyny Środowiskowej w Mełnie mają… swoja działkę, którą na 5 lat wydzierżawiła im gmina Gruta. Skauci będą mieli swoje miejsce nie tylko na plenerowe spotkania, ale także szereg obowiązków wynikających z uporządkowania i pielęgnacji skrawka ziemi.

Merytorycznym doradcą zuchów w sprawach ogrodniczych jest sołtys Henryk Zalewski. Należy dodać, że wstępnie drzewostan uporządkował Edward Melkowski. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie prowadzone przez W. Podsiadłego powstało w czerwcu 2011 roku, w jego gestii jest kilkadziesiąt działek znajdujących się na terenie Mełna-Cukrowni, także przy szosie w kierunku Gruty oraz na osiedlu zwanym potocznie Sarbinowo (jak w powieści Noce i dnie Marii Dąbrowskiej).

Pan Wiesław zadeklarował swoje fachowe doradztwo każdemu, kto zwróci się do niego w sprawach drzew, krzewów i kwiatów. Kontakt tel: 604147930, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – Korzystając z okazji życzę wszystkim działkowiczom w naszej gminie dalszej pięknej, sprzyjającej pogody. Niech ten rok będzie bardzo udany dla wszystkich, którzy pamiętają o ogrodach i kochają je – zakończył nasz gość.