joomla templates top joomla templates template joomla

Finał piosenkarskiego projektu

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

„Muzyka uczy i bawi” to projekt napisany przez Grupę Nieformalną, której liderowała Hanna Szumotalska, przy udziale Ewy Studzińskiej i Anny Wyżgi. Opiekunem przedsięwzięcia było Stowarzyszenia Kobiet Gminy Gruta „Działajmy Razem” z Mełna. Jego ideą (czas realizacji od 20 sierpnia do 14 listopada 2014 roku) była nauka śpiewu w dwóch grupach wiekowych 7-9 i 10-12 lat.

Wokalna edukacja to również pokonywanie stresu związanego z publicznym występowaniem, przyzwyczajanie i uczenie dzieci śpiewania przez mikrofon. Spotkanie organizacyjne, połączone z pierwszą próbą wokalną odbyło się 2 września. Opiekę nad grupami liderka projektu powierzyła Beacie Czmoch, instruktorce muzyki. Dzieci z ochotą zabrały się do pracy i już 7 września zadebiutowały dwiema piosenkami patriotycznymi w Annowie podczas Rekonstrukcji Historycznej „Polacy na frontach I Wojny Światowej”.

Próby wokalne odbywały się w GCK w każdą środę. 1 października Hanna Szumotalska zorganizowała Spotkanie Integracyjne, na które dzieci zaprosiły nie tylko swoich rodziców, ale także rodzeństwo. Wszystko po to, aby najbliżsi zobaczyli i posłuchali, jak rozwijają się wokalnie, jak coraz lepiej radzą sobie na scenie. Z zaproszenia skorzystało wiele osób. Kolejny występ dzieci miał miejsce podczas Czwartych Urodzin Gminnego Centrum Kultury w Grucie 24 października.

Występ bardzo się podobał. W krótkim czasie dziewczęta poczyniły duże postępy wokalne. Widać też było, że na scenie czują się coraz lepiej, pewniej. 12 listopada nastąpiło zamkniecie projektu. Po południu w Gminnym Centrum Kultury spotkali się młodzi śpiewający i ich najbliżsi. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli Grupy Nieformalnej, prezes Doroty Leśniewskiej wraz z zarządem Stowarzyszenia, które było opiekunem projektu. Liderka kulturalnego zamysłu H. Szumotalska podziękowała dzieciom za udział, pogratulowała również rodzicom, że zmobilizowały swoje pociechy do nauki śpiewania.

Wyraziła wdzięczność Stowarzyszeniu z Mełna. Krótkiego podsumowania zajęć dokonała Beata Czmoch. Przypomnijmy, że dzięki temu przedsięwzięciu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pozyskano kwotę około 5 tysięcy złotych. W dniu zamknięcia projektu dzieci zaprezentowały piosenki, których się nauczyły. W nagrodę za udział w kilkutygodniowym ambitnym przedsięwzięciu wszystkie otrzymały nagrodę rzeczową, którą były dobrej klasy słuchawki stereofoniczne.

Podsumowanie projektu to wyjątkowo bogaty poczęstunek – potrawy na ciepło, ciasto, napoje. Po zakończeniu oficjalnego spotkania, dyrektor Hanna Szumotalska (już w roli szefa Gminnego Centrum Kultury) zasygnalizowała, że w podległej jej placówce będzie kontynuowana nauka śpiewu. – W styczniu ogłosimy nabór, po przesłuchaniu chętnych umożliwimy im dalszą edukację pod okiem fachowca – zakończyła.