joomla templates top joomla templates template joomla

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Chyba nikt nie zaprzeczy, że niedzielna (1 czerwca) rywalizacja drużyn strażackich nie przyniosła emocji, nie interesowała mieszkańców gminy Gruta. Boisko w Mełnie zapełniło się zarówno strażakami (młodymi i oldbojami), dopisali też kibice! To było prawdziwe strażackie święto! Niełatwego zadania podjęła się organizacyjnie druh Hanna Szumotalska i wywiązała się bardzo dobrze.

Zmagania rozpoczęły się o godzinie 13. Przedtem komendant OSP w Grucie Sławomir Chyła złożył meldunek prezesowi ZOGZ OSP RP Stefanowi Falkowskiemu. Na uroczystości obecny był młodszy brygadier Dariusz Sengerski, z-ca komendanta PSP w Grudziądzu. Z kolei mł. bryg. Mariusz Wesołowski przewodniczył komisji zawodów.

Nie zabrakło naturalnie wójt naszej gminy Haliny Kowalkowskiej, która już w epilogu strażackich zmagań wręczała druhom odznaczenia, puchary i upominki, podobnie jak mł. bryg. Dariusz Sengerski i prezes Stefan Falkowski. W niedzielę w sportowe szranki stanęło 16 drużyn. I tak w grupie wiekowej chłopców 12-15 lat reprezentanci Boguszewa zdobyli 237,94 pkt.

Z kolei w grupie dziewcząt (ten sam wiek) pierwsze miejsce przypadło OSP Gruta I, 245.65 pkt., II – OSP Słup i trzecie drugiej drużynie z Gruty. Wśród 15-18-latków OSP Salno zdobyło 110,91 pkt., a dziewczęta z OSP Gruta 138,34. W grupie żeńskiej OSP Boguszewo uzbierało 119,16 pkt.

Jeśli natomiast chodzi o seniorów , to rywalizacji ułożyła się następująco: I m. OSP Plemięta, II m. Boguszewo 1, III – Salno 1. Czwartą lokatę zajęli strażacy Salno 2, V – Boguszewo 2, VI – Gruta 2, VII – Słup. VIII – Gołębiewko i IX – Gruta 1. W niedzielnej strażackiej rywalizacji (poza konkursem) udział wzięły dwie drużyny seniorów, lepsi okazali się ratownicy medyczni, którzy minimalnie pokonali oldbojów z Mełna.

Oczywiście gminne zawody wspomogli sponsorzy: Tomasz Kawski, Grzegorz Szlas, Jan Neuman, Marian Neuman, Zakład Rolny w Salnie, Adam Sobociński, Władysław Szymczak, Jan łopatka, Zenon Osuch i Marian Kleszczewski. Dodatkową atrakcją wynikającą z faktu, że niedziela była Dniem Dziecka było malowanie twarzy najmłodszych i częstowanie ich cukierkami (zajmowały się tym Magdalena Głowacka z GCK i Natalia Szumotalska).

Zamykając zawody prezes Stefan Falkowski podziękował wszystkim za pomoc w ich zorganizowaniu, w tym wójt Halinie Kowalkowskiej, przedstawicielom PSP z Grudziądza, paniom, które przygotowały poczęstunek oraz mieszkańcom tak licznie przybyłych na boisko w Mełnie.