joomla templates top joomla templates template joomla

Graliśmy w Grucie!!!

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Razem z Jurkiem Owsiakiem zagraliśmy 11.01.2015r. w godz. 15-20 w remizie OSP Gruta. Nasze granie zasiliło konto Orkiestry kwotą 13.673.34 złotych! Wynik znakomity, tym bardziej, że w stosunku do roku ubiegłego w „teren” ruszyło o 10 wolontariuszy mniej, a i aura była wyjątkowo nieprzychylna. Wszyscy „muzykanci” mają powody do ogromnej satysfakcji!

W puszkach było 8.083.30 złotych, pozostała kwota to rezultat licytacji i pieniędzy z konsumpcji oraz wpisowego w Maratonie Rowerowym Indoor Cycling w Zespole Szkół (645 zł). Najwyższą cenę na licytacji osiągnęła maskotka strażaka – 330 złotych, zaraz po niej zegar od WOŚP – 300 zł, tyle samo zapłacono za darowanego przez policję Polfinka, natomiast aktówka darowana naszej WOŚP przez posła Janusza Dzięcioła (grał z nami) to kolejne 270 złotych.

– Na wysokości zadania stanęli wszyscy, współorganizatorzy, sponsorzy, artyści, strażacy, policjanci, harcerze z 21 GDH, stowarzyszenia, sołectwa, Przedszkole Samorządowe i każdy wolontariusz – podsumowuje Hanna Szumotalska, szefowa sztabu orkiestry.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wysupłać przysłowiowy grosz, aby zasilić konto naszej gminnej gruckiej Orkiestry. Dziękujemy pani wójt Halinie Kowalkowskiej, która od początku do końca imprezy wspierała nas ze wszystkich swoich sił! Niedzielne granie to – oprócz głównej idei – wielogodzinna zabawa, w której uczestniczyły dzieci, młodzież i starsi. Było skocznie i kolorowo. Każdy z obecnych w sali nie tylko mógł potańczyć i pośpiewać, ale także skonsumować za symboliczną opłatą dań przygotowanych przez panie ze Słupa, Okonina, Plemiąt, Nicwałdu, Mełna, Boguszewa i Salna.

Ofiarowane rzeczy licytowali z powodzeniem Hanna Szumotalska i Krzysztof Janikowski. Jedną z atrakcji wieczoru miało być Światełko do nieba, jednak przez silny wiatr zastąpiono je wystrzałem fajerwerków. Wymieńmy pozostałych dobroczyńców, którzy przyczynili się do udanej 23. edycji WOŚP: Marek, Czmoch, Stefan Falkowski, firma Broker „Maximus”, Dorota Kruszczyńska, Maria Polakowska, Warsztaty terapii Zajęciowej, Marek Wróblewski, Gminne Centrum Kultury, Maria I Czesław Kaczmarkowie, Zenon Osuch, Ania Osuch, biblioteka w Grucie i oczywiście wójt Halina Kowalkowska.

– Chciałabym, aby nasza orkiestra kolejny raz zagrała bardzo dobrze. Dziękuję za mobilizację sztabowi, sponsorom, dobroczyńcom, a także wszystkim, którzy jesteście w tej sali. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, w którą powinno się angażować jak najwięcej osób, ponieważ służy ona naszemu społeczeństwu, od dzieci po najstarszych – powiedziała wójt otwierając 23. WOŚP.