joomla templates top joomla templates template joomla

Koniec roku szkolnego

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Dniu zamykającym rok szkolny zawsze towarzyszą chwile radości, wzruszenia, nagrody, wyróżnienia, podziękowania, kwiaty i życzenia szczęśliwych, spokojnych, udanych wakacji. Tak też było w piątek 27 czerwca w Zespole Szkół w Grucie.Kilkugodzinną uroczystość w szkole poprzedziła msza dziękczynna dla uczniów i nauczycieli. 

– Dostojni goście, szanowni nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie – rozpoczęła uroczystość Marzena Samborska, dyrektor placówki. – Dobiega końca rok szkolny. Na zasłanym suknem stole czekają świadectwa i nagrody. (…) Szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim ludzie, którzy w odpowiedzialny i twórczy sposób ze sobą współpracują, by realizować edukacyjno-wychowawcze cele.

Ani jedno ani drugie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i życzliwość rodziców i osób sprzyjających szkole. (…) Szczególne podziękowania kieruję do wójt gminy pani Haliny Kowalkowskiej i z największą radością przekażę jej statuetkę z wygrawerowanymi słowami wdzięczności. Dziękuję pani Honoracie Gajewskiej – kontynuowała dyrektor Samborska – przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół, i jej wręczę statuetkę.

Swoje podziękowania kieruję też pod adresem pani Doroty Berent i prowadzonego przez nią zespołu TiM. Dziękuję, że uświetniacie imprezy szkolne. Po tych słowach dyrektor wyczytywała nazwiska uczniów, którzy osiągnęli najlepsze oceny w nauce, na olimpiadach i we wszystkich dziedzinach, które są wpisane w pracę szkoły. Następnie głos zabrała wójt Halina Kowalkowska, pogratulowała najlepszym uczniom.

Zwróciła uwagę na fakt, jak bardzo ważna w życiu człowieka jest nauka. Życzyła wszystkim uczącym się, aby nie zabrakło im sił i ambicji w zdobywaniu wiedzy. Podkreśliła też, że nasza szkoła posiada wystarczająco dobrych nauczycieli i szeroko pojętą bazę, aby uczniowie osiągali jak najlepsze wyniki. Naturalnie, życzyła uczniom jak najpiękniejszych wakacji i tego, aby po ich zakończeniu wszyscy szczęśliwie wrócili do klas.

Nie zabrakło kilku zdań pod adresem absolwentów gimnazjum i życzeń, aby w szkole średniej osiągali jak najlepsze wyniki.