joomla templates top joomla templates template joomla

Letnie zajęcia w szkole w Grucie

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

18 sierpnia w Zespole Szkół w Grucie rozpoczęły się letnie zajęcia dla dzieci. Odbywają się one w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej i oddziale przedszkolnym. Zajęcia mają charakter „Drzwi otwartych” dla dzieci, które od 1 września 2014 roku rozpoczną naukę w szkole, ale są też i dla tych, które chcą radośnie i ciekawie spędzić wakacyjny czas. 

Organizatorzy zapraszają do udziału również rodziców dzieci, które uczestniczą w zajęciach. Wspólnie spędzony czas daje możliwość dobrej zabawy, przyczynia się do integracji i komunikacji. Ważne jest i to, że przyszli uczniowie mogą bliżej poznać miejsce, w którym niebawem zaczną się uczyć.Prowadzące zajęcia Gabriela Wojtaś, Aniela Żyłowska i Aleksandra Górecka przygotowały ciekawy program, w którym nie brakuje zabawy, edukacji kulinarnej czy wycieczek.

Zachęcając dzieci i rodziców do udziału we wspólnej zabawie, poniżej przedstawiamy plan zajęć. Na początek informacja ogólna: spotkania odbywają się od 18 do 28 sierpnia, od poniedziałku do czwartku, w godzinach 9.00 do 13.00. W poniedziałek 18 bm. tworzono grupę. A co w następne dni? Wtorek – „Śladami dawnych czasów” - wycieczka po okolicy. Środa „Odżywiaj się zdrowo” - przygotowanie i degustacja zdrowej żywności.

Czwartek – wyjazd do kina. Piątek – „Wędrówki po kniejach” – odwiedziny Koła Łowieckiego „Bażant”. DRUGI TYDZIEŃ Poniedziałek – 25.08. – „Jak powstaje chleb?” – odwiedziny miejscowej piekarni. Wtorek – „Polecieć do chmur” – zwiedzanie lotniska. Środa – zajęcia integracyjne (artystyczne, gry, tańce i zabawy). Czwartek – zajęcia sportowo-rekreacyjne. ZAPRASZAMY! PS Przy okazji przypominamy, że również w Gminnym Centrum Kultury od 18 do 22 sierpnia w godzinach 9-12 trwają zajęcia dla dzieci.

Zapraszamy lubiących malować, tańczyć, recytować, czy grać w piłkę.