joomla templates top joomla templates template joomla

Pogłębiali wiedzę o projektach

gruta.pl/ włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Środa 2 lipca w Gminnym Centrum Kultury to drugi dzień szkolenia w materii pisania projektów unijnych. Zajęcia prowadziła Mirosława Tomasik, prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica. Wczoraj uczestnicy zapoznawali się głównie z zasadami i możliwościami pozyskiwania funduszów europejskich, natomiast w środę – podzieleni na dwie grupy – przeszli już bezpośrednio do właściwego pisania projektów. 

Pierwsza grupa miała zajęcia od godziny 9 do 14, druga od 14.30 do 19.30. – Najważniejszy jest dobry pomysł i właściwe jego uzasadnienie, aby ruszyć z miejsca. Musicie państwo wiedzieć dokładnie co i gdzie chcecie zrobić, a następnie określić skutki, jakie wasza inwestycja może przynieść – mówiła prowadząca.

– Drugim krokiem do ubiegania się o dotacje unijne jest określenie programu, a w nim działania, które najbardziej będzie nam odpowiadać. Oczywiście zasad, reguł jest o wiele więcej, ale – jak stwierdziła Mirosława Tomasi – gdy raz dobrze zrobimy, opracujemy swój pomysł, w przyszłości będzie nam już o wiele łatwiej.