joomla templates top joomla templates template joomla

Realizacja Modułów szkoleniowych

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Realizacja Modułów szkoleniowych w ramach projektu „Dobre klimaty dla współpracy NGO i JST w Gminach Płużnica i Gruta”Przez okres trzech miesięcy (luty, marzec, kwiecień) tego roku, w trzydniowych panelach uczestniczyło w szkoleniach 20 osób z naszej gminy (5 osób przedstawicieli samorządu lokalnego i 15 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na naszym terenie), które odbywały się w ramach projektu „Dobre klimaty dla współpracy NGO i JST w Gminach Płużnica i Gruta”.

Szkolenie realizowane było na terenie hotelu w Rulewie pod Grudziądzem. Na zakończenie szkolenia spotkaliśmy się z naszą grupą partnerską z Płużnicy. Szkolenie prowadzili trenerzy Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich: dr Ryszard Zarudzki i mgr Mirosława Tomasik. Tematami wiodącymi były zagadnienia dotyczące: Współpracy jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi w zakresie tworzenia polityk publicznych.

Współpracy jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi w zakresie realizacji zadań publicznych. Zasad tworzenia infrastruktury współpracy j.s.t. – NGO. W trakcie warsztatów za pomocą poznanych narzędzi były tworzone przez grupę różne dokumenty programowe, takie jak: Roczny program współpracy administracji z organizacjami pozarządowymi. Dokumenty związane z wdrażaniem inicjatyw lokalnych.

Dokumenty związane z wspomaganiem organizacji pozarządowych -realizujących projekty unijne- przez samorząd (formy finansowe i niefinansowe). Model współpracy jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Aktualne informacje z działalności organizacji pozarządowych działających na obszarze naszej gminy już niedługo będą osiągalne na naszej gminnej stronie internetowej www.gruta.pl, gdzie zainstalowany zostanie link przekierowujący. Edward Kaliński, pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.