joomla templates top joomla templates template joomla

Sala Edukacji Ekologicznej w Słupie

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Piątek 13 maja był szczególnym dniem w życiu Szkoły Podstawowej w Słupie, przed południem dokonano otwarcia Sali Edukacji Ekologicznej. W uroczystości udział wzięli Marszałek Urzędu Marszałkowskiego Piotr Całbecki oraz wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober. 

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gości powitała wójt Halina Kowalkowska, która w swoim wystąpieniu wspomniała o szeregu inicjatyw i inwestycji w naszej gminie. Podziękowała również marszałkowi i przewodniczącemu za przyjazd do gminy Gruta.

Interaktywna sala ekspozycyjna została utworzona przez Międzygminne Porozumienie Samorządowe w ramach projektu dotyczącego promocji rezerwatu przyrody Dolina Osy. Ekspozycja przypomina wyglądem koryto rzeki, jej częścią są naturalizowane sylwetki zwierząt, zatopione w żywicy owady a także imitacja bobrzej nory. Zwiedzaniu towarzyszą dźwięki oraz fotografie z Doliny Osy.

Wsparcie na realizację przedsięwzięcia w ramach PROW to prawie 20 tysięcy złotych. Sala w Słupie to inwestycja w ramach tzw. „małych projektów” realizowanych ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. (Szerzej o wydarzeniu napiszemy w lipcowym Głosie Gruty.)