joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkanie promujące zdrowy tryb życia

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Prelekcja doktora Roberta Walisiewicza, prezentacja multimedialna, występy artystyczne uczniów oraz Doroty Berent i Aleksandry Kanios, zdrowy, smaczny poczęstunek, wszystko to odbyło się w Zespole Szkół w Grucie 6 października. Ambitne spotkanie promujące zdrowy tryb życia zrealizowano w ramach programu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”.

W marcu placówka przystąpiła do programu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”, który został przygotowany przez Centrum Onkologii w Bydgoszczy w porozumieniu z Kuratorium Oświaty. Jego celem jest również upowszechnianie Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem wśród dzieci, młodzieży, rodziców i lokalnej społeczności. Jak poinformowała pedagog szkolny Jolanta Kanios w ramach programu zrealizowano już następujące rzeczy: 15 września uczniowie klasy IIc i IIIa gimnazjum odwiedzili Zakład Profilaktyki i Pomocy Zdrowia w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, gdzie wysłuchali wykładu na temat Kodeksu Walki z Rakiem oraz zdrowego życia.

Wykład zawierał część teoretyczną i praktyczną. Kolejne poczynania szkoły to: – propagowanie aktywności ruchowej – spotkanie z doktorem Robertem Waliszewskim uczniów klas IV-VI podstawówki i I ABC gimnazjum, medyk powiedział jak powinni dbać o zdrowie – konkursy na hasło promujące zdrowy tryb życia i plastyczny – zajęcia w klasach, propagowanie tez Kodeksu Europejskiego – zachęcanie uczniów do spożywania owoców i warzyw, poczęstunek podczas przerw – organizowanie degustacji, które cieszą się coraz większym powodzeniem – przedstawienie uczniów z klasy piątej.

Działania w ramach programu planowane są do końca października. Po ich zakończeniu realizatorzy złożą sprawozdanie, które najprawdopodobniej otworzy im drogę do otrzymania certyfikatu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”. Dodajmy, że liderkami projektu są Marzena Samborska, dyrektor Zespołu Szkół i Jolanta Kanios, pedagog. Panie podkreśliły, że w tematykę programu wpisują się trzy inne: „Trzymaj formę”, Znajdź właściwe rozwiązanie” i najnowszy „Żyj smacznie i zdrowo”, do którego właśnie przystąpiono. A wracając do spotkania 6 października trudno nie oprzeć się nieco smutnej refleksji wynikającej z niskiej frekwencji.

Mimo że dzieci przekazały zaproszenia rodzicom, w szkole była ich zaledwie garstka. Szkoda, bo wszystko było świetnie i profesjonalnie przygotowane. W poniedziałkowe popołudnia można było dowiedzieć się bardzo dużo w temacie onkologii i zdrowego odżywiania, popatrzeć na występy dzieci i posłuchać ciekawych, oryginalnych piosenek. Prelekcja doktora Roberta Walisiewicza, prezentacja multimedialna, występy artystyczne uczniów oraz Doroty Berent i Aleksandry Kanios, zdrowy, smaczny poczęstunek, wszystko to odbyło się w Zespole Szkół w Grucie 6 października.

Ambitne spotkanie promujące zdrowy tryb życia zrealizowano w ramach programu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”. W marcu placówka przystąpiła do programu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”, który został przygotowany przez Centrum Onkologii w Bydgoszczy w porozumieniu z Kuratorium Oświaty. Jego celem jest również upowszechnianie Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem wśród dzieci, młodzieży, rodziców i lokalnej społeczności.

Jak poinformowała pedagog szkolny Jolanta Kanios w ramach programu zrealizowano już następujące rzeczy: 15 września uczniowie klasy IIc i IIIa gimnazjum odwiedzili Zakład Profilaktyki i Pomocy Zdrowia w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, gdzie wysłuchali wykładu na temat Kodeksu Walki z Rakiem oraz zdrowego życia. Wykład zawierał część teoretyczną i praktyczną.

Kolejne poczynania szkoły to: – propagowanie aktywności ruchowej – spotkanie z doktorem Robertem Waliszewskim uczniów klas IV-VI podstawówki i I ABC gimnazjum, medyk powiedział jak powinni dbać o zdrowie – konkursy na hasło promujące zdrowy tryb życia i plastyczny – zajęcia w klasach, propagowanie tez Kodeksu Europejskiego – zachęcanie uczniów do spożywania owoców i warzyw, poczęstunek podczas przerw – organizowanie degustacji, które cieszą się coraz większym powodzeniem – przedstawienie uczniów z klasy piątej.

Działania w ramach programu planowane są do końca października. Po ich zakończeniu realizatorzy złożą sprawozdanie, które najprawdopodobniej otworzy im drogę do otrzymania certyfikatu „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”. Dodajmy, że liderkami projektu są Marzena Samborska, dyrektor Zespołu Szkół i Jolanta Kanios, pedagog. Panie podkreśliły, że w tematykę programu wpisują się trzy inne: „Trzymaj formę”, Znajdź właściwe rozwiązanie” i najnowszy „Żyj smacznie i zdrowo”, do którego właśnie przystąpiono.

A wracając do spotkania 6 października trudno nie oprzeć się nieco smutnej refleksji wynikającej z niskiej frekwencji. Mimo że dzieci przekazały zaproszenia rodzicom, w szkole była ich zaledwie garstka. Szkoda, bo wszystko było świetnie i profesjonalnie przygotowane. W poniedziałkowe popołudnia można było dowiedzieć się bardzo dużo w temacie onkologii i zdrowego odżywiania, popatrzeć na występy dzieci i posłuchać ciekawych, oryginalnych piosenek.