joomla templates top joomla templates template joomla

Strażaczki przyjęte przez wójt

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

Miłe i ważne spotkanie miało miejsce w gabinecie wójt Haliny Kowalkowskiej. We wtorek 12 sierpnia prowadząca samorząd przyjęła młodzieżową drużynę z Boguszewa, która niedawno (o czym pisaliśmy na stronie internetowej gminy i w Głosie Gruty) odniosła spory sukces zdobywając trzecie miejsce w rywalizacji wojewódzkiej. 

Spotkanie, oprócz gratulacji i życzeń wójt, miało też inny znaczący akcent – panie otrzymały nowe mundury zakupione przez Urząd Gminy. Służyć one będą głównie do działań ratowniczych, szkolenia i zawodów sportowo-pożarniczych. Na spotkaniu obecni byli Sławomir Chyła, komendant OSP w Grucie i Roman Feliks, zastępca naczelnika straży w Boguszewie. Panowie serdecznie podziękowali wójt za piękny gest, za nowe mundury.

W spotkaniu udział wzięła też Małgorzata Taranowicz, sołtys ZZD Mełno zapewniła, że zakupi dla pań obuwie (w drużynie są mieszkanki tej wsi). Była kawa, lody i zapewnienie druha Feliksa, że teraz (w takich mundurach) podległa mu drużyna musi sięgnąć po laury ogólnopolskie. – … I zająć pierwsze miejsce – uzupełniła go szybko wójt.