joomla templates top joomla templates template joomla

Szkolenie dotyczące pisania projektów unijnych

gruta.pl/ włącz . Opublikowano w Gruta samorząd

We wtorek 1 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Grucie rozpoczęło się dwudniowe szkolenie związane z pisaniem projektów unijnych, a w dalszym etapie z pozyskiwaniem pieniędzy na realizację lokalnych inicjatyw i pomysłów. Prowadzi je Mirosława Tomasik – prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica. 

Projekt nosi nazwę Dobry start – Centra wpierania informacji organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich i finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do GCK przybyło ponad 40 osób, głównie nauczyciele.

Wszyscy musieli wypełnić deklarację uczestnictwa oraz ankietę ewaluacyjną. Jak widać tego typu szkolenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. I słusznie, ponieważ pomysł na projekt i jego realizacja – w tym wypadku mówimy o małych przedsięwzięciach, kwota do pozyskania to 5 tysięcy – jest jednym z ważnych źródeł pozyskania finansów.

Realizacja projektów, którym poświecone było szkolenie, rozpocznie się 14 sierpnia i potrwa do 14 listopada br. Wnioski, które powstaną muszą być zgłoszone do dnia 25 lipca w Towarzystwie Rozwoju Gminy Płużnica.