joomla templates top joomla templates template joomla

III Bieg pod Górkę w Dąbrówce Królewskiej

włącz . Opublikowano w Gruta gmina

Kolejny, trzeci już Bieg pod Górę organizowany przez Sołectwo w Dąbrówce Królewskiej stał się już faktem. W tym roku do wyścigu zgłosiło się w sumie 109 zawodniczek i zawodników. Pogoda dopisała. Bieg pod Górę z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Zawody promują w regionie i kraju nie tylko Dąbrówkę Królewską, ale także gminę Gruta.
 
 
Start nastąpił o godz. 11.05, honorowy strzał oddała wójt Gminy Gruta Halina Kowalkowska. Niełatwą trasę długości ponad 10 km najszybciej pokonał Paweł Tarasiuk, żołnierz zawodowy, szef sekcji wychowania fizycznego i sportu w jednostce lotniczej Krzesiny. Absolwent AWF dba o kondycję polskich pilotów, i nie tylko. Urodził się w Ostródzie. Zaczynał od biegów przełajowych. W ub. r. zajął II miejsce w ogólnopolskich zmaganiach kadry wojska polskiego. Ma 30 lat, żonaty, synek Kuba.
 
Paweł Tarasiuk wygrał w Dąbrówce Królewskiej zdecydowanie, osiągając wynik 37m 19s i poprawiając przy okazji o 56 sekund rekord trasy. Drugi był Bartosz Wiligalski z KM Truchcik Łubianka, trzeci Mariusz Kowalski z LKS Zantyr Sztum.
 
Jeśli chodzi o najszybsze panie, to kolejność wyglądała następująco: 1. Andżelika Dzięgiel (Stowarzyszenie Iron Help), 2. Barbara Bączek Motała (Rumia) i trzecie Kamila Grzonka (Florian Chojnice). Zwyciężczyni Andżelika Dzięgiel osiągnęła wynik 44m 01s i poprawiła dotychczasowy rekord wśród Pań aż o 1m 45s.
 
Na liście startowej znalazło się ponad 40 osób z Grudziądza. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu, w tym roku po raz pierwszy organizatorzy wprowadzili oddzielną klasyfikację dla mieszkańców Grudziądza. W tej kategorii wygrała Monika Tarkowska wśród Pań i Daniel Petrow wśród Panów. Natomiast klasyfikację mieszkańców Gminu Gruta wygrał drugi rok z rzędu Andrzej Miąsko z Salna.
 
Organizatorzy
 
Sołectwo Dąbrówka Królewska
Urząd Gminy Gruta
 
Partnerzy
 
17 Drużyna Harcerska „Niedościgli” i 9 Drużyna Harcerska „Impuls” z Dąbrówki Królewskiej
Ochotnicza Straż Pożarna Salno
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Jamy
Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu
Lokalna Grupa Działania Wieczno
Bank BGŻ
„KOWAL” Marek Gospodarewicz
Pacht Rolno Handlowa Sp. z o.o.
Biedronka
 
A oto podsumowanie zwycięzców:
 
Kobiety
 
1. Andżelika Dzięgiel - Stowarzyszenie Iron Help
2. Barbara Bączek Motała - Rumia
3. Kamila Grzonka - Florian Chojnice
 
Mężczyźni
 
1. Paweł Tarasiuk - 31 Baza Lotnictwa Poznań
2. Bartosz Wiligalski - KM Truchcik Łubianka
3. Mariusz Kowalski - LKS Zantyr Sztum
 
Grudziądzanki
 
1. Monika Tarkowska
2. Marzanna Borc - Akademia Biegania Grudziądz
3. Magdalena Babicka - Akademia Biegania Grudziądz
 
Grudziądzanie
 
1. Daniel Petrow
2. Robert Litwiński - VegeRuners
3. Paweł Rogowski
 
Najlepszy z Gminy Gruta - Andrzej Miąsko - Salno