joomla templates top joomla templates template joomla

Wiosennie i zdrowo

gruta.pl włącz . Opublikowano w Gruta

24 marca w szkole w Plemiętach odbyło się niecodzienne powitanie wiosny. Było to zdrowe powitanie tej pory roku. Uczniowie mieli do wykonania plakat o zwiastunach wiosny, ekologiczną marzannę, a także musieli zaprezentować wiosennej piosenki i przygotować zdrowe przekąski z wykorzystaniem nowalijek.

Zadania oceniało jury w składzie: A. Abramek - sołtys wsi Plemięta oraz nauczycielki M. Ślusarczyk i N. Siran. W zmaganiach w kategorii klas „0"-III zwyciężyła klasa III, II m. zajęła kl. I, a III m. klasy II i „0", zaś w kategorii klas IV-VI I m. zajęła kl. IV, II m. kl. V, a III m. kl. VI. Ponadto klasy II i III pod opieką wychowawczyni A. Kręcisz przygotowały inscenizację „Dzień dla zdrowia", tańcami zajmowała się M Ślusarczyk, a przy dekoracjach pomogła H. Szadkowska.

Po występach nie obyło się bez tradycyjnego pożegnania zimy, czyli spalenia marzanny. Uczniowie i nauczyciele udali się do świetlicy wiejskiej w Plemiętach, gdzie pod nadzorem strażaka OSP Z. Grabowskiego dokonali tego obrzędu. Na zakończenie powitania wiosny na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez członkinie stowarzyszenia „Pod Gródkiem". Organizatorzy i uczniowie bardzo dziękują paniom ze stowarzyszenia za ich miły gest.